HAKKIMDA

Temel lise eğitimimi 1989 yılında tamamladıktan sonra, ülkenin en tanınmış tıp okullarından biri olan İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesine katıldım. 1995 yılında  mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldım.

Kasım 1995 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi asistanlığına başladım. Asistanlığım boyunca bölümdeki rutin işleyişe aktif olarak katıldım. Hastanemiz 800 yatak kapasiteliydi ve rutin çalışmalarımızda maksillofasiyal cerrahi, onkolojik rekonstrüktif cerrahi, yüz estetik cerrahisi, rinoplasty, meme cerrahisi ve vücut kontur cerrahisi gibi  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi konularında kendimi geliştirme fırsatı buldum. Ayrıca araştırma aktivitelerine katıldım, çalışmalarımızı  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi çalıştaylarında ve diğer kongrelerde sunma imkanı buldum. Çalışmalarımdan bazıları ulusal ve uluslararası dergilerde basıldı.

Mayıs 2001 tarihinde uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, 9 ay boyunca İzmir International Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi servisinde çalıştım. Bu hastanedeki görevim bittikten sonra, Eylül 2002 tarihinde Trakya Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümüne uzman operatör doktor olarak atandım. 2003 yılında aynı bölüme Yardımcı Doçent olarak atandım.

Nisan 2010 tarihinde ülkemizde yapılan doçentlik sınavını başarıyla geçerek, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçenti ünvanını kazandım. Kasım 2016’da Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Profesörü ünvanını aldım.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’nin aşağıdaki konularında geniş klinik deneyimimi sürdürüyorum:

  • Meme büyütme (protezler ve yağ enjeksiyonu, meme dikleştirme (mastopeksi), meme küçültme, meme rekonstrüksiyonu (protezler ve vücut dokuları ile), jinekomasti (erkekte kadın tipi meme büyümesi) küçültülmesi

  • Abdominoplasti, yağ şekillendirme , vücut kontur cerrahisi, aşırı kilo verme sonrası vücut şekillendirilmesi

  • Küçük ve büyük dudakların küçültülmesi ile birlikte labiaplasti, büyük dudağa yağ enjeksiyonu, klitoris estetiği, G-noktası estetiği, vajinal gençleştirme (vajinoplasti)

  • Yüz germe, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği (blefaroplasti), kepçe kulak düzeltilmesi (otoplasti) ve yağ grefti

  • Ayrıca erkekten kadına ve kadından erkeğe cinsiyet değişiminde göğüs estetiği, trakeal traşlama, falloplasti (penis yapılması) ve vajinoplasti gibi transseksuel cerrahisi konularında geniş deneyime sahibim.